STORY OF Super trenérka Gabča: Sexuální konzultantka novou posilou týmu!

Super trenérský tým má novou posilu! Gabča k nám chodí už nějakou tu dobu cvičit a jako by tomu osud chtěl, Gabča má s trenérstvím své zkušenosti, a tak bylo jasno. Možná ji znáš od vidění, ale abychom ji poznali blíž, udělali jsme s ní rozhovor o tom co dělá když necvičí, co má a nemá ráda, a také jsme se ptali na její zajímavou práci.

Gabča chvíli neposedí. Má tolik zájmů, že by to vydalo za 5 lidí. Je to prostě Super žena, a tak jsme moc rádi, že ji můžeme přivítat ve svém týmu. Pojď ji poznat s námi a přijď si s ní zacvičit každé úterý odpoledne a sobotu ráno.

Kolik je ti let a čím se živíš kromě cvičení?

Je mi 24 let, za pár dní (25.3.) mi bude 25 let.

Jsem sociální pracovnice a konzultantka sexuality. Sociální pracovnici dělám ve dvou organizacích, jedna je zaměřena na práci s osoby perzekuované nacistickým režimem (Ano, stále je takových lidí poměrně dost). Cílovou skupinou klientů druhé organizace jsou oběti domácího a sexuálního násilí. Sociální pracovník v těchto organizacích zajištuje odborné i obecné sociální poradenství, zprostředkování kontaktů na patřičnou pomoc, základní právní poradenství, doprovody, spoluúčast na řešení úředních i soudních řízení, sociální a emoční podporu atd.

Jako sexuální konzultantka a poradkyně pro vztahovou problematiku se zaměřuji jak na zdravé jedince/páry, ale i na osoby s hendikepem, ať už se jedná o znevýhodnění fyzické, mentální, psychické nebo omezení věkem (děti, senioři). Toto poradenství je velmi specifické a individuální, od mapování naprostých základů a edukace klienta v oblasti intimity, soukromí, doteků, hygieny, osobního prostoru jeho samotného nebo lidí kolem něj, až po složitější případy například poradenství v partnerském
a intimním životě, těhotenství osob se znevýhodněním atd. Celkově se jedná o podporu klientů ke zdravému a komplexnímu intimnímu životu.


Co tě vedlo k tak specifické práci?

O lidskou sexualitu se zajímám již mnoho let, vždy mě zajímalo, proč se lidé chovají určitým způsobem, o jejich přístup k tomuto tématu, otevřenost či naopak uzavřenost, ať už se jedná o lidi, kteří nemají zmapovanou a pochopenou vlastní sexuality, hypersexuální jedince nebo naopak lidi, kteří o intimní prožitky nemají vůbec zájem, osoby, které mají své potřeby, ale bojí se o nich mluvit až po oběti sexuálního násilí, a i sexuální násilníky.

Zpátky ke cvičení. Sportuješ od malička?

Jako dítě jsem tancovala, nejdříve rekreačně a pak závodně. Celé tohle období vystihuje hláška z mé oblíbené divadelní hry Hrdý Budžes „Chodím na balet, protože jsem tlustá, tak se prý musím pořád hýbat“.

Potom jsem začala hrát volejbal, basket a další skupinové míčové sporty, ale i přes mou lásku k volejbalu jsem v tom nebyla tak dobrá, jak bych si představovala, a tak jsem ho přenechala zdatnějším hráčkám a zahraji si ho nyní ráda ve svém volném čase jen tak, pro zábavu.

Po změně přístupu ke sportu a změně životního stylu jsem se zamilovala do jógy, plavání, bruslení, jízdy na kole a silového tréninku a fitness obecně!Jak dlouho se věnuješ fitness jako takovému?

Fitness jako takovému asi 6-7 let, pořádnému silovému tréninku tak 4 roky.

Už před nástupem na Super Kruháč jsi byla certifikovanou trenérkou, jakému druhu cvičení
ses věnovala/věnuješ?

Věnovala jsem se instruktáži jógy, individuálním silovým tréninkům a menším skupinovkám.


Máš nějaký fitness cíl, něco, čeho bys chtěla cvičením dosáhnout, nebo cvičíš jen pro radost?

Nevím, jestli bych to nazvala cílem, soutěžím sama se sebou. Chci mít větší rozsah, dát větší ránu, bruslit rychleji, skákat výš, běhat dál, zvedat víc a zkrátka být lepší a lepší.

Děláš nějaký další sport, co ráda děláš ve volném čase?

Twerk, bruslím na kolečkových bruslích, boxuji, plavu, cvičím jógu, běhám Spartany, lyžuji, v létě hraju volejbal a jezdím na kole. Prostě neposedím.

Co se týká nesportovních koníčků tak maluji, kreslím, čtu a ve volných chvilkách jsem klasická kavárenská povalečka a milovnice dobrého jídla a vína 😀Co pro tebe fitness znamená, máš nějaké oblíbené motto?

Fitness je pro mě terapie, životní síla, vášeň a nebudeme si lhát, taky velká závislost.

Motto asi: CO BOLÍ, TO ROSTE!

Jak dlouho chodíš na Super Kruháč a co se ti na něm nejvíc líbí?

Na Super Kruháč podle první permice chodím minimálně od listopadu.

Co se mi na něm nejvíc líbí? Asi ta energie a možnost vidět motivované lidi s láskou k pohybu a trochou toho masochismu, který je vlastní nám všem, co jdeme někam, kde je velká pravděpodobnost, že se budou dělat angličáky!

Hlídáš si nějakým způsobem stravu? Jak obecně vypadá tvůj jídelníček?

Stravu si hlídám, ale ne příliš radikálně. Snažím se poslouchat své tělo, co potřebuje a co chce.

Jsem vegetariánka, takže můj jídelníček je plný zeleniny, luštěnin, tofu, mléčných výrobků, těstovin, rýže a vajíček…a taky dortíků.Chtěla bys něco vzkázat nastávajícím klientům?

Nebojte se, budeme trpět spolu a ten pot a vnitřní slzy…to máme za odměnu! 😀

Ale ne, teď vážně…Pohyb je láska, je to oslava toho, čeho je naše tělo schopné dosáhnout a co může dokázat. Snažím se neustále posouvat svoje možnosti a moc ráda s tím pomůžu i Vám!

Jaký je tvůj oblíbený cvik?

HIP THRUSTY s dlouhou osou

Cvik, který nejvíc nesnášíš?

Angličáky

Jaké je tvé oblíbené jídlo?

Tak tohle byla asi nejtěžší otázka! Špagety aglio e olio e peperoncino, samozřejmě k nim nějaké dobré víno.

Gabčo, děkujeme za rozhovor a těšíme na tréninku!

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů