Jarda

STORY OF Jarda Kříž: Cesta k úspěchu

Jardu Kříže můžeš znát mimo jiné jako jednoho z našich Super Dříčů. Teď už ale i jako vítěze půlroční soutěže s Domov Reality o zájezd dle vlastního výběru v hodnotě 30 000 Kč! Říkáš si, takovou soutěž může vyhrát jen nepracující, co dá veškerý čas tréninku. Ale opak je pravdou. Když chceš, čas si prostě uděláš. Jarda odmakal celkem 99 tréninků a navíc se nenechal zastrašit ani zdravotními komplikacemi. V TOP 10 se udržel a pak už jen stačilo trochu štěstí. Do toho všeho si střihnul Beroun Race a zbavil se 8 kilo.

V neděli 17.11. proběhlo vyhlášení soutěže „Dostaň se do formy a leť k moři“. Z deseti finalistů se losoval jeden absolutní vítěz. Štěstěna stála při Jardovi. Kdo je vlastně Jarda Kříž, co všechno pro výhru obětoval, jaký měl tréninkový plán, kam a s kým má v plánu vyrazit a co mu kromě výhry pravidelné cvičení dalo? To ti hned prozradí.

O výhru bojovalo 10 dříčů

Kolik ti je a čím se živíš?

Je mi 44 let a pracuji jako řezač v knihárně v Hořovicích.

Jak dlouho cvičíš?

Cvičit chodím už skoro 2 roky.

Dokážeš říct, proč cvičíš, co ti cvičení dává?

Prvotním impulsem ke cvičení bylo začít něco dělat se svým tělem. Začal jsem tréninky v D5 a po třech měsících si vyzkoušel i hodinu kruháče vedenou Petrem. Na každý trénink se těším. Většinou cvičím ve dvojici s Martinem Soukupem a to je samo o sobě dost velká motivace, abych každý trénink jel na maximum.

Jarda a Martin jsou super dvojka

Chodíš jen na kruháč, nebo ho kombinuješ s jiným sportem?

Kromě kruháče jezdím na kole, plavu a občas si zahraji tenis.

Chtěl jsi od začátku vyhrát, nebo jsi prostě jen chodil cvičit podle svého běžného režimu a do TOP 10 se dostal tak nějak „neplánovaně“?

Z počátku jsem chodil podle běžného režimu. Po asi dvou měsících a zjištění, že jsem v TOP 10 už bylo cílem se v desítce udržet.

Měl jsi nějakou strategii, jak se tam udržet? Počítal jsi vstupy, plánoval, kolik vstupů chceš udržet týdně atd.?

Vstupy jsem si počítal a trochu i sledoval ostatní, jak často je vidím na hodinách. Celkem jsem odcvičil 99 tréninků, nechodil jsem dvoufázově, někdy jsem zvládnul 12 tréninků za měsíc, někdy 20.

Věřil jsi, že bys mohl vyhrát?

Tak to vůbec ne, ta šance zase tak velká nebyla.

Jaké jsi měl pocity, když se vylosovalo tvoje jméno?

To byla naprostá euforie, uvěřil jsem tomu až po několika hodinách.

Už jsi přemýšlel, kam s kým poletíš?

Tak na 100% to bude s manželkou a kam? No ještě jsem nebyl v Řecku, nebo mě láká Sardinie a Korsika, tak uvidím.

Řekl bys, že ti kromě výhry ta půlroční dřina přinesla i něco jiného?

Tak rozhodně další zlepšení fyzičky a na druhou stranu velmi málo času na vše ostatní včetně rodiny. Kromě toho jsem od té doby, co cvičím, shodil 8 kilo.

Jarda před tím, než začal makat

Měl jsi za ten půlrok nějakou krizi?

Na tréninku jsem si vyvrtnul pravý kotník a při podzimním Beroun Race pro změnu levý. V obou případech jsem tréninky vynechal vždy na týden.

Co tě ve slabší chvilce zaručeně motivuje?

Musím přiznat, že občas si mi nechce. Například když mám náročný den v práci, tak bych se raději válel doma. Ale nakonec stejně jdu do gymu a trénink dám. Tyto tréninky mi většinou neskutečně sednou.

Jak bys jedním slovem charakterizoval Super Kruháč?

Závislost.

Máš po výhře v soutěži se cvičením nějaké konkrétní plány a cíle?

Výhrou se u mě nic nemění. Cvičit chodím rád, abych byl fit.

Povolíš teď, nebo pojedeš dál ve stejném režimu?

V listopadu jsem zvolnil a chodil tak 3-4x týdně, v prosinci už mám klasický denní rytmus.

Dokázal bys „věčným začátečníkům“, co by třeba chtěli, ale nemají pořád dost odvahy nebo motivace k tréninku poradit, jak na to a proč přijít?

Je to pouze o rozhodnutí jít to zkusit. Ano ze začátku toho máte plný kecky a je to těžké, ale parta lidí a trenérů je tu super a pomůžou. A potom, když na sobě pozoruješ výsledky, vidíš, že to má smysl.

Jardo děkujeme za rozhovor, tvůj příběh je inspirativní a věříme, že jsi dodal sílu těm, co ji stále hledají. Jsi ukázkovým příkladem toho, že by se člověk neměl vzdávat ani tehdy, když šance na úspěch není velká. Risk je zisk a k výhře moc gratulujeme! Ještě tři otázky závěrem:

Jaký je tvůj nejoblíbenější cvik?

Přeskakované výpady na bosu

Oblíbené jídlo?

Játra na cibulce s rýží

Cvik, který nejvíc nesnášíš?

Tak jednoznačně šplh

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů