Story of Adam a Dáša: Pár, který ovládl Beroun Race 

Dali by se nazvat skoro až snovým párem. Oba milují sport, oba jsou v něm dobří a teď to ještě stvrdili svým absolutním triumfem v Beroun Race, kdy oba zvítězili. Ovládli totiž jak mužskou, tak ženskou kategorii, a to s přehledem a nemalým náskokem. Co jsou vlastně zač a kde berou takovou fyzičku?

Adam hlavně na kruháči, což je důkaz místo slibů, že to má smysl. Dáša je pro nás, takže pravděpodobně i pro tebe nová tvář, která svoje fyzické schopnosti potrénovala hlavně dlouholetým sportováním jiného charakteru. Paradoxem je, že spolu téměř nesportují, ale vyhrávat se jim spolu daří. Hledali se, až se našli. Co Dáše pomohlo k vítězství, jak se dali dohromady, jak se jim líbil závod a třeba i nějaký rady do dalšího běhu od samotných vítězů najdeš v našem rozhovoru!

Vyhráli jste na celé čáře. Jaké byly pocity v cíli?

Nepopsatelné.

Adam: Úleva od bolesti a samozřejmě je příjemné doběhnout jako první.

Dáša: Byla jsem ráda, že jsem závod doběhla, ani jsem nepřemýšlela nad pořadím sportovců, ale samozřejmě, že mě vítězství moc potěšilo.

Jako pár jste ovládli jak mužskou, tak ženskou kategorii. Sportujete spolu i ve volném čase a jak?

Dříve jsme společně sportovali více než nyní. Jelikož nežijeme společně, tak je složitější skloubit sport ve volném čase. 

Jak se vám běželo, nechali jste tam ze sebe všechno, nebo jste v cíli ještě měli rezervu?

Adam: Ano, měl jsem toho tak akorát.

Dáša: V cíli by mě už nikdo nepřinutil udělat ani jeden angličák. Popravdě, myslela jsem si, že závod bude míň fyzicky náročný, takže u mě to bylo spíš nadoraz.

Běželi jste Beroun Race poprvé?

Ano, oba jsme běželi poprvé.

Jak se vám závod líbil? Co pro vás bylo nejnáročnější?

Adam: Líbil! Po organizační stránce nemám co vytknout. Trasa i profil závodu mi vyhovovali, a byla fajn kombinace fyzických překážek a vědomostních úkolů. Nejtěžší pro mě bylo dělat 2x angličáky po nesplnění vědomostních úkolů.

Dáša: Hodně pozitivní zážitek, líbilo se mi, jak jste skloubili fyzičku s vědomostními úkoly a to všechno v přírodě za pěkného počasí, dobrá práce. Jinak vědomostní úkoly mi nešly, když sportuji, tak se mi u toho nechce moc přemýšlet, takže jsem si to musela odmakat.

Dášo, ty k nám na tréninky často nechodíš, odkud jsi vzala fyzičku na takový výkon, věnuješ se nějakému sportu?

Věnovala jsem se závodně téměř 20 let karate, sport byl a je můj životní styl. I když jsem právě nebyla v přípravě na závody a měli jsme od karate „volno“, užívala jsem si ve volném čase hodně jiných sportů, na které po dobu sezony nebylo tolik času.

Adame, ty jsi na kruháči známá tvář, stačily ti k prvnímu místu tréninky na kruháči, nebo se věnuješ ještě jiné aktivitě?

Na kruháč chodím zhruba půl roku a je to skvělý doplněk. Krom toho tedy chodím běhat, plavat a nejvíce jezdím na kole.

Prozraďte nám něco o vás, kolik vám je, co děláte, jak dlouho jste spolu, neseznámili jste se náhodou při sportu?

Adam: Mě je 31 let a pracuji v polygrafii v Loděnicích. S Dášou jsme spolu necelý rok a seznámili jsme se pomocí internetu.

Dáša: Je mi 29 let, pracuji v Praze jako právnička, jsem závislá na sportu a nechci se léčit.

Účastníte se i jiných podobných závodů?

Adam: Ne, to byla má premiéra v podobném typu závodu. Zúčastnil jsem se především proto, že jste to pořádali Vy a že to bylo v domácím prostředí.

Dáša: Byl to pro mě první závod „sparťanského“ typu, většinou jsem se účastnila amatérsky jen běžeckých závodů nebo triatlonu. S tímto nápadem přišel Adam a musím říct, že mě závod opravdu bavil.

Měli jste během Beroun Race nějakou krizi, nebo to byla procházka růžovým sadem?

Adam: Výběh k fotbalovému hřišti byl výživný a pak rovinka podél řeky byla skoro nekonečná.

Dáša: Běh do kopce mě opravdu pobavil.  A pak každá nepovedená úloha, kterou jsem musela vyměnit za 30 anglánů. Hlavně ke konci závodu už je člověk značně unavený, tak to hodně pocítí.

Šli jste do závodu s nějakou promyšlenou strategií, nebo prostě po hlavě, naplno od startu do cíle?

Adam: Žádná strategie nebyla. Cílem bylo se na trati neflákat a snažit se tam nechat maximum. Na startu bylo spoustu nadupaných kluků, tak mě nenapadlo, že by to mohlo dopadnout takhle.  

Dáša: Mojí jedinou strategií bylo držet se na dohled někoho, kdo ví kam jít a co dělat, jelikož mám pouze orientační nesmysl.

Nabízí se otázka, jak jste oslavili společné vítězství?

Po závodě jsme šli na oběd a odpoledne jsme jeli na kole na pivo do Nižboru. Žádná velká oslava se nekonala (na vítězství jsme zvyklí).

Předcházela závodu speciální příprava, nebo jste se spoléhali na to, co máte natrénováno?

Adam: Speciální příprava určitě ne. Posledních 14 dní před závodem jsem se jen snažil chodit běhat pravidelněji. Chodím běhat do kopců, tak mi výběh na Koledník nedělal velký problém, naopak jsem byl rád.

Dáša: U mě speciální určitě ne, jelikož to byl můj první závod tohoto stylu, ani jsem pořádně nevěděla, do čeho se pouštím. Věnuji se různým sportům od malička pravidelně, tak jsem doufala, že na zvládnutí závodu mi to bude stačit.

Vybavujete si, kdy cca jste se trhli od zbytku závodníků a zda jste si pozici už pak celý závod udrželi, nebo museli s někým ještě bojovat? Váš náskok v cíli byl dost vysoký.

Adam: V již zmíněném výběhu na Koledník jsem se dostal na druhé místo.  Na první místo jsem se dostal po úkolu, kde jsme si měli zapamatovat názvy vrcholků v okolí. Tam jsem předběhl momentálně prvního, který, dle mého názoru, popletl trať.

Dáša: Myslím, že to bylo přibližně v polovině závodu, hned poté co jsem si nezapamatovala názvy vrcholků a dala si pořádnou dávku kačáků do kopce, pak jsem při běhu z kopce oběhla sportovkyni, která byla do té doby první.

Máte v plánu účast i na říjnovém závodě a zároveň ambice znovu vyhrát a pokořit svůj vítězný čas?

Adam: Rád se zúčastním, když to půjde, a mou ambicí bude maximálně zlepšit čas. Pokud z toho bude nějaké pěkné umístění, tak to bude jedině bonus navíc. 

Dáša:  Je to ještě dost daleko, tak nedokážu říct stoprocentně, ale ráda bych se účastnila. Tenhle typ závodu mě hodně oslovil.

Na závěr bychom rádi poděkovali všem, co se podíleli na uspořádání závodu a podporu sportu v Berouně.

My děkujeme za vaši účast, nasazení a vyčerpávající rozhovor, těšíme se na další rekordy v říjnu!

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů