Report z Královák Race: Proč tam nesmíš příští rok chybět?

Náš překážkový závod s příznačným názvem Královák Race ovládl králodvorský zámeček již podruhé. V sobotu 8.10. se zde sešlo více než 250 závodníků. Už teď chystáme další závod na podzim příštího roku!

Takzvané OCR závody jsou u nás i ve světě populární. Závodníci museli na trase dlouhé 12 kilometrů překonat více než 35 překážek – a ne ledajakých. Ručkování přes Litavku po kruzích, šplh po tyči nebo laně, přenášení pneumatik, plazení v blátě, to je jen výběr těch nejzajímavějších. A co když závodník překážku nezvládne? Trestné angličáky! Někteří závodníci jich za celý závod udělají třeba i přes 150, což už je samo o sobě pěkná fyzická nálož, nehledě na kombinaci s běháním a překonáváním dalších překážek.

Královák Race každoročně zdokonalujeme a postupně přidáváme nové a nové překážky. Často si je sami, hlavně sám velký ředitel trati Pepa Lacina, vyrábíme vlastníma rukama. Jde zkrátka o přátelský závod s rodinnou atmosférou, který ale překážkami hravě konkuruje velkým celorepublikovým závodům.

Jako první odstartovali nejmenší závodníci do dětského závodu, následovala kategorie Elite, Sport a Fun. Jako každý rok bylo počasí objednané a i když nebylo vyloženě slunečno, bylo tak říkajíc akorát, a vzhledem k propršenému předešlému týdnu vyšlo perfektně. „Miluju tu atmosféru a pohled na závodníky po doběhnutí do cíle, kdy jsou sice vysílení, ale šťastní, že to dokázali. I když dá příprava takového závodu hodně práce, pozitivní ohlasy a nadšení účastníků jsou pro nás tou největší odměnou a zadostiučiněním,“ to jsou slova našeho velkého šéfa Michala. Přípravy na závod probíhaly přibližně čtyři měsíce. Čtyři měsíce příprav a samotný závodní den uteče tak rychle, ale nikdy nelitujeme, že jsme do toho šli. Těší nás, že můžeme kulturně i sportovně obohatit místní dění a přitáhnout do našeho krásného města závodníky z různých koutů republiky.

Už pár dní po závodě jsme začali vymýšlet termín závodu na příští rok. A máme ho! Další Královák Race bude 7.10.2023. Srdečně zveme všechny sportovce i nesportovce, kteří se rádi baví a tráví volný čas aktivně. Lidé, kteří nemají s takovými závody zkušenost, je často vnímají jako něco nedosažitelného a fyzicky extrémně náročného. Na jednu stranu to náročné je, na druhou stranu právě pro takové začátečníky nabízíme speciální kategorii Fun, která slouží k otestování svých schopností, limitů a především pro zábavu. Náročnost závodu je zde podstatně menší a jde především o překonání sebe sama. Není tedy čeho se bát a závod je tak vhodný opravdu pro každého. Mrkni do galerie, jaké to bylo a za rok poběž s námi!

Víc informací o závodě najdeš na webu www.kralovakrace.cz

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů