Beroun Race na zámku. Jaké to bylo?

Náš překážkový závod se pomalu stává tradicí. V sobotu 9. října se běžel již pošesté, ale jelikož každý závod přinese něco nového, poprvé se jeho dějištěm stal Králův Dvůr, a to rovnou králodvorský zámek. Odtud také podtitul závodu „Mise Králův Dvůr“

Kdo běžel, tak určitě ví, že podmínky nebyly úplně jednoduché. Mrazivé sobotní ráno potrápilo jak závodníky, tak i samotné organizátory. Jak už to tak ale bývá, Michal počasí objednal a zase mu to vyšlo. Nakonec nemohlo být lepší a celý závod doprovázely sluneční paprsky. Závodníci se tentokrát museli popasovat s 9 kilometrů dlouhou tratí a 33 překážkami. Oproti kopcovitému terénu minulého ročníku byl tentokrát profil trasy spíše rovinatý, na náročnosti závodu však přidaly nové překážky, které jsou dílem hlavně Pepy Laciny, našeho proslulého ředitele trati, kterému tímto moc děkujeme! Pepa se na tom jako zkušený OCR běžec vyřádil a věříme, že jsme potěšili i náročné závodníky.

Letošní závod byl stejně jako jiné hromadné akce poznamenán pandemií koronaviru, kvůli kterému se uskutečnil s rok a půl velkým zpoždením. Původní jarní závod se tak stal podzimním. Vzhledem k vodním překážkám byl proto obtížnější hlavně co se týče fyzické i psychické odolnosti. Závodníci se s tím ale vypořádali skvěle. Trasa vedla od zámku podél Litavky, kterou museli následně překonat pomocí ručkování. Následně se trať stáčela zpět až k Počaplům a přes Zahořany zpět do centra dění. Beroun Race byl zatím téměř vždy spíše terénní záležitostí, velká část závodu se běhala lesy a loukami. Mimo jiné si zakládáme na tom, aby byla trasa vždy jiná a závodníkům se neokoukala. Z toho důvodu jsme se tentokrát rozhodli uspořádat spíše městský závod a areál králodvorského zámku nám přišel jako skvělý nápad a ideální zázemí.

Na start se postavilo na 300 závodníků včetně těch nejmenších, protože jednou z kategorií Beroun Race je i dětský závod. Toho se mohou účastnit malí závodníci od 5 do 12 let. Hlavní motto závodu zní „prověří tělo i mozek“, vedle silových či obratnostních překážek se proto závodníci museli poprat i s paměťovým testem. Překážkový závod je na organizaci sice nesmírně náročný, ale když vidíme nadšení, které jak děti, tak dospělí k tomuto sportu mají, je to nádherný pocit a důkaz, že to má smysl. Ještě jednou moc gratulujeme nejen vítězům, ale všem zúčastněným a samozřejmě také partnerům závodu, především za podporu městu Králův Dvůr a Beroun.

Závod je koncipován tak, aby si na své přišli ambiciózní zkušení závodníci i začátečníci, kteří se chtějí hlavně pobavit a tento formát závodu vyzkoušet. Jde především o přátelský závod, který má za cíl dokázat, že na to má každý, když chce. Kromě dětské kategorie se závodí ve třech různých kategoriích hlavního závodu. Pevně doufáme, že si všichni přítomní užili závod tak jako my, a že se brzy zase na nějaké akci potkáme!

Pokud jste nebyli, atmosféru můžete nasát aspoň z fotek 🙂

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů