5 důvodů, proč cvičit v létě

Léto je čas dovolených, lenosti a nechuti k jakémukoli pohybu. Cvičení jde možná v létě víc ztuha, ale kdo nepolevuje, ten ví, že se ta dřina vyplatí. Tady je 5 důvodů, proč se vyplatí chodit cvičit i když je vedro jako kráva a vůbec se ti nechce.

Neprůstřelná fyzička

Cvičení ve vyšších teplotách je náročnější pro náš kardiovaskulární systém. Rychleji se zadýcháš, srdce pumpuje na plné obrátky. Proto na sebe musíš být v létě opatrnější, ale nemění to nic na tom, že pokud tělo tyto náročné podmínky překoná, zvykne si na ně a jeho fyzická zdatnost stoupá. Na podzim pak budeš k nezastavení.

Lepší termoregulace

Souvisí s předchozím bodem. Tělo se lépe naučí zvládat teplotní výkyvy, to znamená, že tě tolik nerozhází přechod z chladu do horka, nebo extrémní střídání počasí ze dne na den. A co je hlavní, pokud se organismus naučí lepší termoregulaci, nebudeš se vlivem vnějších změn tolik potit!

Lepší flexibilita

Pamatuješ na zimu, když jsi přišel do gymu a pomalu ses ani neohnul, aby sis rozvázal tkaničky od bot? Svaly jsou ztuhlé, proto je rozcvičkou a strečinkem pracně rozehříváme. V zimě toto zahřátí samozřejmě trvá déle, vzhledem k velkým teplotním rozdílům. Je tedy logické, že v letních teplotách jsou svaly před tréninkem už dost zahřáté, jsi proto pohyblivější, flexibilnější a nebudeš se cítit tak zatuhle. Předejdeš tak i možným zraněním – nataženým a natrženým svalům apod.

Vypotíš více toxinů

Očista těla je důležitá. Nenabij z předchozího bodu dojmu, že pocení v těhle pařácích zmizí. To samozřejmě není možné, a už vůbec ne zdravé. Pocením se totiž z těla uvolňují škodlivé látky, jakýsi „odpad“, což je důležité nejen pro naši vnitřní pohodu, ale např. také pleť, která bude působit svěže a zdravě. Takže příště po tréninku nenadávej červeným tvářím, je to známka zdraví!

Vyvaruješ se věčným nepříjemným začátkům a váhovým výkyvům

Tenhle bod se dá shrnout do jednoho kouzelného slovíčka – pravidelnost. Asi se shodneme, že jsme každý schopen věnovat alespoň třikrát týdně hoďku cvičení. A asi budeš souhlasit i s tím, že je to snažší a příjemnější, než dva měsíce vypustit a začít na podzim úplně od začátku. Bolí to, dře to, člověk při dennodenní svalové horečce snadno ztratí motivaci a chuť do dalšího tréninku. Nehledě na to, kolik z nás se vrátí třeba jen po týdnu dovolené s pár kily navíc. Jak jdou rychle kila nahorů, fyzička jde ještě rychleji dolů. Takže všeho s mírou, ale nedej tělu šanci polevit. Bohatě se ti odvděčí.

Bonusový důvod: Pohled na zpocená sexy těla 🙂

Uvidíme se na tréninku!

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů