Výživa krok za krokem

Jíš proto, abys žil, nebo žiješ, abys jedl? Ať tak či tak, nestačí to, pokud chceš žít kvalitně. Pro to musíš i kvalitně jíst a nad stravou přemýšlet. Základem je poslouchat svoje tělo, které si často řekne, co potřebuje, ale zároveň se vyplatí znát základní výživové postupy, které ho popostrčí blíž ke konkrétnímu cíli, ať už je to vzhled, psychická pohoda, nebo minimalizace rizika civilizačních nemocí. A o ty nestojíme asi nikdo.

Je toho hodně, co strava ovlivňuje. A většina z nás v tom tápe, proto jsme se rozhodli ti nutné minimum předat formou semináře. Chceš jistotu, že základy zvládáš dobře, nebo jsi stravovacími znalostmi úplně nepolíbený? Doraž 3. února na náš seminář. Co všechno se tam dozvíš?

Největší mýty a fakta výživové historie

Pořád si myslíš, že vejce ti vystřelí cholesterol až do nebes, že musíš sníst celou krávu, abys měl svaly, že tuky ti přivodí tak akorát infarkt a nadváhu, nebo že musíš držet hladovku, abys zhubnul? Dávno přežité mýty, kterým ale bohužel stále někdo věří a ještě hůř – řídí se jimi. Řekneme ti pravdu a polopatě a logicky vše odůvodníme.

Makroživiny jako základní komponenty výživy

Naťukneme k čemu jaká makroživina slouží, jaké jsou její hlavní funkce, co se stane, když ji z jídelníčku vynecháš, nebo když to s ní naopak přeženeš. Dozvíš se základy jejich působení a cestování v organismu. Zmíníme se také o mikroživinách, které nejsou o nic méně důležité. Pokud nevíš, co si pod ně zařadit, s přihlášením už neváhej.

Jak na sestavení jídelníčku

Znalosti o makro a mikroživinách pak přesuneme do praxe. Naučíš se, jaké množství od jaké makroživiny potřebuje konkrétně tvoje tělo pro splnění tvého cíle. Pokud nehubneš ani nenabíráš, dozvíš se, jak udržet rovnováhu a uhlídat zdravý energetický příjem. Vysvětlíme podstatu bazálního metabolismu, celkového energetického výdeje, který si i sám spočítáš a zjistíš základní hodnoty, díky kterým si dokážeš sám upravit jídelníček. Pak už jen poradíme, jaké konkrétní potraviny zvolit a odpovíme na veškeré tvoje dotazy.

Na co si dát pozor, když cvičím

Protože se většina z nás udržuje ve formě i sportem, poslední část semináře věnujeme tématu „Strava a trénink“. Tam ti objasníme co a kdy konzumovat před tréninkem, po tréninku, proč a co se s tělem při fyzické zátěži děje. Z čeho vlastně čerpá energii a co se stane, když mu ji nedodáváš. Kdy spaluješ tuky, kdy hrozí spalování bílkovin, tedy ztráta svalů. Mezi jídlem a cvičením také stojí doplňky stravy a v těch aby se čert vyznal. Stovky značek, druhů – dozvíš se jak číst etikety, poznat kvalitu a nenechat se napálit pouhými marketingovými tahy.

Pokračování na semináři, jestli chceš vědět víc, neváhej a přihlaš se!

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů