On-line Gym přináší

Cvičení omlazuje tělo i mysl

Dle prováděných výzkumů mají lidé ve věku 60 a více let, kteří pravidelně sportují, kondici zdravých čtyřicátníků. Studie naznačují, že pravidelné cvičení je účinnější než jakýkoli lék proti projevům stárnutí, jako je např. bolest kloubů, nebo ztráta svalů. Kromě toho má blahodárný vliv také na kůži a pleť. Aby se tělo těmto procesům přirozeně naučilo, pravidelné cvičení by mělo být nastaveno už v mladistvém věku. Odborníci doporučují, že by se cvičením mělo začít ideálně kolem 20. roku. I když samozřejmě nikdy není pozdě začít.

Cvičení zpomaluje stárnutí

Cvičení zpevňuje svaly i kosti, podporuje zdravý a zářivý vzhled pokožky, podporuje regeneraci kolagenu, zpomaluje procesy stárnutí kůže, podporuje krevní oběh, snižuje riziko vzniku cukrovky, rakoviny nebo infarktu, mysl udržuje bystrou a funguje jako prevence proti depresím.

Jaké cvičení je nejúčinnější?

Je vědecky dokázáno, že právě HIIT, kterým jsou i tréninky v On-line Gymu, je pro zpomalení procesů stárnutí nejúčinnější. Souvisí to s mitochondriemi, což jsou zdroje energie, které se nacházejí uvnitř buněk. HIIT dokáže přimět mitochondrie k větší práci. Čím více jich máš, tím lépe využíváš energii a lépe se cítíš.

Výdej energie s sebou přirozeně přináší i vytváření škodlivých látek. A Právě mitochondrie dokáží tento proces, jehož vedlejším produktem je i tvorba vrásek, zpomalovat.

Studie konkrétně ukazují, že HIIT je schopen účinně zvýšit citlivost na inzulin, funkci mitochondrií, VO2max (kapacita plic), hustotu kostí a dokonce i obsah bílkovin ve svalech.

Ještě váháš?

Cvič a pečuj o své tělo. Je to jediné místo na světě, kde musíš žít.