On-line Gym přináší

Tajemství pevného břicha

„Chci zhubnout břicho“. Je tohle na seznamu Tvých přání? Břicho je snad nejproblémovější partií žen i mužů. Všude po internetech najdeš "zaručené rady", jak ho zhubneš. Stovky sklapovaček denně Tě ale nespasí. Svaly se cvičením břicha sice vyrýsují, ale přes tuk, který je pokrývá, je stejně neuvidíš. Pokud chceš výsledky na břiše, zaměř se na komplexní spalování tuků.

Zhubnout jednu konkrétní partii nejde

Tvrdá realita. Cviky, které spálí tuk jen na břiše, neexistují. To, jak rychle na které partii shodíš, ovlivňuje hlavně genetika a hormony.
Jak ho teda vyrýsovat? Nejlepší způsob je klasický full-body trénink, takže mimo jiné i kruháč. Pro hubnutí jsou totiž nejefektivnější cviky na velké svalové partie, a celkové zaktivování celého těla. Mezi cviky, které procvičí téměř všechny svaly v těle patří např. dřepy, nebo mrtvé tahy. Tím pádem při nich spálíš více energie, než při čistém posilování břicha. V tréninku by proto neměly chybět.

Spalování nejlépe nakopne kombinace kardia a silového tréninku na celé tělo, se středními až nižšími váhami. To platí především pro dámy, které touží pouze po plochém a pevném bříšku. Pro vysekání do kostiček je pak účinnější volit váhy větší.

Nezapomeň na kalorický deficit

Strava je při hubnutí samozřejmě druhou, a tou většinovou částí. Základem je dostat se do kalorického deficitu, tedy vydat víc energie, než přijmeš.

Co z toho vyplývá? Hýbej se a uprav jídelníček. S obojím ti pomůžeme!

S pekáčem buchet Ti v On-line Gymu pomůžeme. Nekecáme!