On-line Gym přináší

Nebezpečný vnitrobřišní tuk, aneb proč muži mají spíše tvrdé, a ženy měkké břicho 

Zatímco u mužů je často vypouklé břicho na dotek spíše "pevné", u žen převažuje třesoucí se rosolovitá hmota. Čím to je? 

Možná už jste slyšeli o tzv. viscerálním, neboli vnitrobřišním tuku. Je to tuk, který narozdíl od toho podkožního, na který se zaměřujeme, pokud chceme zhubnout, není vidět. Lidé ho proto často ignorují, ale pravdou je, že je velmi nebezpečný.

 

Měkké versus tvrdé břicho

Vnitrobřišní tuk je totiž uložen v oblasti břicha mezi orgány. Obklopuje je a často prorůstá i do nich. Ve chvíli, kdy je břicho plné takového tuku, stane se na dotek tvrdé, jelikož už zkrátka uvnitř nezbývá žádný prostor, který by umožnil, aby se břicho třáslo, a vnitrobřišní tuk vytlačuje břišní stěnu ven. Muži mají k ukládání viscerálního tuku větší predispozice, ženy naopak spíše k tomu podkožnímu. Z toho důvodu je mužské břicho často "pevnější", i když je velké, zatímco ženy spíše bojují s břichem povislým a "vlnícím" :)

Na vzhledu nezálěží? Na zdraví ano!

Lidé s kily navíc se často ohání tím, že na vzhledu nezáleží, a své rostoucí břicho ingnorují. Jenže o estetiku tady vůbec nejde. Vzhled je věc volby, zatímco zdraví by mělo být vždy prioritou. Viscerální tuk je především nebezpečný. Je sice do určité míry dán geneticky, ale rozhodně není na místě se na genetiku vymlouvat. Jak jsme řekli výše, vnitrobřišní tuk utlačuje důležité vnitřní orgány a mimo jiné vypouští do těla toxické látky. Tento "neviditelný" tuk představuje mnohem větší zdravotní rizika v podobě srdečního infarktu, rakoviny, mrtvice, cukrovky, demence, ale také deprese, zánětů, artritidy či sexuální dysfunkce. Narušuje také hormonální funkci ostatních orgánů.

Ještě větším nebezpečím, než samotný vnitřní tuk je to, že ho mohou mít zvýšený i lidé, kteří jsou jinak štíhlí, tedy nemají problém s viditelným podkožním tukem. Takového člověka nenapadne, že by ho mohl nějaký tuk ohrožovat, protože ho prostě nevidí. Dokonce bylo prokázáno, že hubení lidé s viscerálním tukem jsou ve větším zdravotním nebezpečí, než ti, kteří vypadají obézně, ale procento viscerálního tuku mají nižší.

Malé množství vnitrobřišního tuku je přirozené, protože slouží k ochraně vnitřních orgánů, jeho nadměrné množství už ale neškodné není. 

 

Kdy jste už v ohrožení a jak se ho zbavit?

Přesné množství viscerálního tuku se bez speciálního měření zjišťuje těžko. Obecně se ale říká, že bychom měli zpozornit, pokud:

 • Ženy mají obvod pasu nad 89 cm
 • Muži mají obvod pasu nad 102 cm

Prvotním cílem by mělo být snížit množství podkožního tuku, kterým se částečně sníží zároveň tuk viscerální. Pouhá dieta ve formě snížení kalorického příjmu je nutné minimum, ale samozřejmě se obecně doporučuje pohyb a celková změna životního stylu. Pokud se chceme zaměřit primárně na snížení množství vnitrobřišního tuku, existují konkrétní doporučení:

 • Omezit jednoduché cukry a rafinované sacharidy - důvodem je především regulace inzulínu, jehož vysoká hladina blokuje odbourávání tuků. Omezte konzumaci potravin s vysokým glykemickým indexem - sladkosti, bílé pečivo, atd. 
 • Zvýšit příjem neškrobové zeleniny - brokolice, květák, špenát, celer. cibule, česnek - vždy pamatujte - čím méně je potravina zpracovaná člověkem, tím lépe
 • Stravu doplňujte zdravými tuky - ryby, semínka, ořechy, olivový olej, avokádo
 • Pravidelně cvičit - nejde jen o spalování kalorií, cvičení pomáhá vybalancovat hladinu inzulínu a tělo tím lépe využívá glukózu, což je v případě vnitrobřišního tuku velmi důležité. Je věděcky dokázáné, že vysoko intenzivní cvičení se zátěží je pro redukci viscerálního tuku mnohem účinnější, než běžné cvičení.
 • Omezit stres - stres způsobuje vyplavování hormonu kortizol, který zvyšuje chuť k jídlu, ovlivňuje metabolismus, spánek a tíhnutí k nezdravým potravinám. 
 • Kvalitní spánek - o tom, jak ho zlepšit, už jsme psali :)

Cvičení a zdravá strava zachraňují životy. Začni včas.

Kup si členství v On-line Gymuod 497 Kč a začni na sobě makat.

 Můžeš cvičit kdekoliv a kdykoliv budeš chtít. Výsledky jsou zaručeny a o zábavu bude také postaráno.

Členství START
497 Kč
za měsíc
Přístup do On-line Gymu na 30 dní
Členství VIP
3587 Kč
za 1 rok
Přístup do On-line Gymu na 365 dní

Cvičit on-line je moderní a má to spoustu výhod

Jestli zrovna nevyhledáváš skupiny, nebo prostě nemáš čas jít do fitka, tak cvič on-line. Je to SUPER.

Šetříš čas

Nemusíš nikam chodit. Nikde parkovat. Nic hledat. Postě jen zapneš a cvičíš.

Máš soukromí

Nikdo tě u cvičení neuvidí (pokud nebudeš chtít) a to má jednu obrovskou výhodu. Nemusíš řešit, co si vezmeš na sebe :-)

Cvičíš kdekoliv

Video si můžeš pustit na mobilu, tabletu, počítači nebo v TV. Je na tobě, jestli to rozjedeš v obýváku nebo na zahradě.

Co získáš?

Kup si členství do On-line Gymu a získáš:

 • Přístup do sekce jen pro členy
 • Obrovský výběr super tréninků
 • Super tělo a čistou mysl
 • Dobrý pocit, že na sobě pracuješ!

Bonusy v hodnotě 2300 Kč  dostaneš ZDARMA!

POZOR! ČASOVĚ OMEZENÁ NABÍDKA!

Objednej si členství do On-line Gymu ještě dnes a získej 3 BONUSY v hodnotě 2300 Kč!

Ukázkový jídelníček

Dostaneš od nás ukázkový jídelníček s tipy na zdravou a vyváženou stravu v hodnotě 500 Kč.

Individuální stravovací plán sestavený přesně na míru

Získáš slevu 700 Kč na vytvoření individuálního stravovacího plánu přesně na míru tvým potřebám.

Poradenství a motivace v soukromé skupině na FB

Získáš přístup do uzavřené skupiny na FACEBOOKU, kde můžeš pohodlně komunikovat s našimi trenéry, poradíme ti a ostatní tě budou motivovat.

A teď to úplně nejlepší.

Dáváme ABSOLUTNÍ GARANCI vrácení peněz. Pokud zjistíš, že toto není pro tebe, nechceme tvoje peníze. Vrátíme ti je BEZ JEDINÉ POLOŽENÉ OTÁZKY. Ne 7 dní. Ne 30 dní. Kdykoliv.
 
 Náš program je totiž skvělý a my to víme, vědí to naši klienti a ty to nyní zjistíš také. Proto si můžeme dovolit nabídnout absolutní garanci vrácení peněz. Kdykoliv.

Členství START
497 Kč
za měsíc
Přístup do On-line Gymu na 30 dní
Členství VIP
3587 Kč
za 1 rok
Přístup do On-line Gymu na 365 dní

Udělej správné rozhodnutí. Investuj do sebe a svého zdraví.