On-line Gym přináší

Základy a pravidla otužování

Otužování je skvělou metodou regenerace a kromě toho je spojována hlavně s blahodárnými účinky na imunitu a zdraví. V tomto článku se naučíme základní pravidla a zákonitosti, které tato metoda má, protože jak určitě tušíte, může být v extrémních případech i nebezpečná. Třeba toužíte začít, ale nevíte jak na to, nebo si říkáte proč byste to dělali? Na obojí vám odpovíme.

Podstatou otužování odjakživa bylo zocelování těla i ducha. Jeho význam je tedy mnohem hlubší, než jen regenerační. V současné době jsou tyto praktiky na velkém vzestupu, především proto, že je to činnost dostupná opravdu všem. Je zadarmo, dá se dělat kdekoliv, kdykoliv a její účinky jsou skoro až zázračné.

Proč?

Někteří kroutí hlavou nad tím, že si někdo vyseká díru v ledu jen proto, aby se tam mohl trápit extrémní zimou. Jenže kouzlo je právě v tom, že pokročilí otužilci chlad již necítí, respektive umí s tím psychicky pracovat. Otužování má rozhodně spoustu zdravotních benefitů. Cení se především pro posílení imunitního systému a psychické odolnosti, otužilci se nepotýkají s virovými onemocněními, snižuje se riziko vysokého krevního tlaku, pomáhá s léčbou alergií apod.

Otužování je dlouhodobý proces! Nemůžete tedy čekat, že z vás jedna koupačka udělá nesmrtelného. Co do psychické odolnosti se jím posiluje především silná vůle, vytrvalost a trpělivost. Otužilcem v pravém slova smyslu se člověk stává až po cca 2 letech pravidelného otužování.

Jak na to?

Otužovat se můžeme vzduchem či vodou. Začínat bychom rozhodně měli postupně. Pro úplné teplomilce se doporučuje nejprve otužování vzduchem, např. spaním při otevřeném okně, později cvičení na čerstvém vzduchu, zkrátka jakýkoli pohyb venku při takové teplotě či v takové vrstvě oblečení, ve které vám bude alespoň trochu zima.

Co se týče otužování vodou, nemusíte hned skákat do řeky. Tady se doporučuje nejprve oplachování v umyvadle či později sprchování studenou vodou. Začátky by měly ideálně vycházet z několikavteřinového střídání teplé a studené. Postupujeme od nohou směrem k hlavě. Každý den se snažíme přidávat dobu pod studenou vodou. Měli bychom se dopracovat až několika minutám. V zimě se doporučuje sprchovat studenou vodou 1 – 3 minuty, v létě je to 3 – 5.

Level: koupačka

Až cca po 3 minutovém setrvání pod studenou sprchou můžeme zkusit plavání. Ideální teplotou je pro začátek cca 15 stupňů. Teplota vody a doba, kterou v ní strávíte, závisí na vaší úrovni. Ve vodě ale nebuďte déle než 20 minut. Poté se zahřejte pohybem a oblečte do teplého oblečení.

Otužovacích metod existuje nespočet, další je např. hodně známá Wim Hofova či saunování, méně známá třeba kryokomora. Ať už si zvolíte jakoukoliv, budete zdravější a šťastnější.

Základní pravidla otužování

  • Pomalu a postupně
  • Bezpečnost především – zohledněte a respektujte svůj věk a zdravotní stav
  • Pravidelnost – otužovat bychom se měli nejlépe každý den, pokud musíme z nějakého důvodu na nějakou dobu otužování přerušit, poté začínáme od začátku
  • Dlouhodobý proces – otužování bychom ideálně měli pojmout jako přirozenou součást životního stylu a praktikovat jej po celý život
  • S otužováním začínáme pouze tehdy, kdy se cítíme zdraví a v psychické pohodě

 

Pořádně makej, ať můžeš i pořádně regenerovat :)

Kup si členství v On-line Gymuod 497 Kč a začni na sobě makat.

 Můžeš cvičit kdekoliv a kdykoliv budeš chtít. Výsledky jsou zaručeny a o zábavu bude také postaráno.

Členství START
497 Kč
za měsíc
Přístup do On-line Gymu na 30 dní
Členství VIP
3587 Kč
za 1 rok
Přístup do On-line Gymu na 365 dní

Cvičit on-line je moderní a má to spoustu výhod

Jestli zrovna nevyhledáváš skupiny, nebo prostě nemáš čas jít do fitka, tak cvič on-line. Je to SUPER.

Šetříš čas

Nemusíš nikam chodit. Nikde parkovat. Nic hledat. Postě jen zapneš a cvičíš.

Máš soukromí

Nikdo tě u cvičení neuvidí (pokud nebudeš chtít) a to má jednu obrovskou výhodu. Nemusíš řešit, co si vezmeš na sebe :-)

Cvičíš kdekoliv

Video si můžeš pustit na mobilu, tabletu, počítači nebo v TV. Je na tobě, jestli to rozjedeš v obýváku nebo na zahradě.

Co získáš?

Kup si členství do On-line Gymu a získáš:

  • Přístup do sekce jen pro členy
  • Obrovský výběr super tréninků
  • Super tělo a čistou mysl
  • Dobrý pocit, že na sobě pracuješ!

Bonusy v hodnotě 2300 Kč  dostaneš ZDARMA!

POZOR! ČASOVĚ OMEZENÁ NABÍDKA!

Objednej si členství do On-line Gymu ještě dnes a získej 3 BONUSY v hodnotě 2300 Kč!

Ukázkový jídelníček

Dostaneš od nás ukázkový jídelníček s tipy na zdravou a vyváženou stravu v hodnotě 500 Kč.

Individuální stravovací plán sestavený přesně na míru

Získáš slevu 700 Kč na vytvoření individuálního stravovacího plánu přesně na míru tvým potřebám.

Poradenství a motivace v soukromé skupině na FB

Získáš přístup do uzavřené skupiny na FACEBOOKU, kde můžeš pohodlně komunikovat s našimi trenéry, poradíme ti a ostatní tě budou motivovat.

A teď to úplně nejlepší.

Dáváme ABSOLUTNÍ GARANCI vrácení peněz. Pokud zjistíš, že toto není pro tebe, nechceme tvoje peníze. Vrátíme ti je BEZ JEDINÉ POLOŽENÉ OTÁZKY. Ne 7 dní. Ne 30 dní. Kdykoliv.
 
 Náš program je totiž skvělý a my to víme, vědí to naši klienti a ty to nyní zjistíš také. Proto si můžeme dovolit nabídnout absolutní garanci vrácení peněz. Kdykoliv.

Členství START
497 Kč
za měsíc
Přístup do On-line Gymu na 30 dní
Členství VIP
3587 Kč
za 1 rok
Přístup do On-line Gymu na 365 dní

Udělej správné rozhodnutí. Investuj do sebe a svého zdraví.