On-line Gym přináší

5 tipů, jak se ráno bezbolestně vykopat z postele

Patříš mezi tu část populace, která vstává těsně před odchodem do práce, nebo v horším případě před obědem a do práce chodí zásadně se svetrem naruby, držejíc v ruce část rohlíku, jako zoufalý pokus o snídani? Všichni jsme nebyli obdařeni tou skvělou schopností být ranní ptáče a vstávat s úsměvem, ale má to své výhody. Den je delší, víc toho stihneš a organismus je během dopoledne nejproduktivnější z celého dne, tak je škoda to zaspat. Taky se nemusíš stresovat, že zase přijdeš pozdě. První, co potřebuješ, je vůle. Všechno je to v hlavě – rozhodni se, že to tak bude a tělo Tě poslechne. Chvíli to půjde ztuha, ale od toho jsou tu naše tipy, které vše usnadní.

Pečlivě zvaž melodii

Zdá se to nepodstatné, ale budík, který ti způsobí epileptický záchvat ihned po probuzení není dobrá volba. Tedy pokud o něj nestojíš, abys měl omluvenku z práce. Agresivní melodie tělo šokuje, což tě sice probudí, ale určitě už dál nenaladí na to, abys ochotně a rád vytáhnul paty z postele. Zkus třeba svůj oblíbený song, ptačí zpěv nebo tón, při kterém bez problému usneš.

Vstávat a cvičit

Teď nemyslíme nějaký masakr trénink. Hned jak otevřeš oči, ještě vleže se zlehka protáhni. Pro tělo je v tu chvíli každý prudký pohyb šokem. Menší strečink pozvolna nastartuje metabolismus a rozproudí krevní oběh.  Ideální je se bezprostředně hydratovat vlažnou vodou s kapkou citronu, otevřít okno a nadýchat se svěžího vzduchu. Můžeš zkusit spát s roztaženými závěsy, denní světlo s probuzením také pomůže. Až se trochu zmátoříš, můžeš si dát menší rozcvičku, pár dřepů, panáků (těch skákaných) a uvidíš, jaké zázraky udělá taková drobnost. Ranní motto Boba a Bobka má něco do sebe.

Pravidelnost, matka čerstvosti

Víš, jak jsme mluvili o návykách. Tělo si snadno zvyká.  Jen je potřeba si ze vstávání udělat rutinu. Vstávej ve stejnou dobu ve všední dny, o víkendu i ve volnu, třeba na dovolené. Naplánuj společný výlet s přáteli, rodinou a těš se na ten večerní hřejivý pocit, kolik jsi toho za den stihl. Stejně tak si slaď dobu, kdy chodíš spát. Organismus si vytvoří konstantní biorytmus, který Tě po určité době bude budit i sám, ještě před budíkem. Navíc pak nebudeš mít potřebu dospávat, co za ten týden nestihneš, když do rána koukáš na seriály.

Večer si promítni zítřejší pozitiva

Není nic horšího, než se už dnes demotivovat tím, co přijde zítra. Místo toho najdi něco, na co se můžeš těšit. Na každém dni se dá najít něco pozitivního, i když si myslíš, že ne a čeká tě ubíjející dřina a protivní kolegové. Všímej si maličkostí. Připrav si oblíbenou snídani nebo experimentuj s jinou, naplánuj si oběd s přáteli, jdi si ráno zacvičit, zaběhat, cestou do práce se zastav v oblíbené pekárně, kup si něco hezkého na sebe, jdi do kina, určitě je toho hodně, co rád děláš, tak toho využij ve prospěch produktivnějšího dne a dobré nálady.

Na "ještě 5 minut" zapomeň

První probuzení vyplaví do těla hormony, které nám dávají pocit ospalosti. Nedovol si ale přispat a vstávání odkládat. Pokud jim podlehneš, půjde to ještě hůř.

Makej s námi, protože ranní ptáče bez kruháče vůbec nikam nedoskáče 🙂